Wycieczki do krajów bezwizowych

Oferujemy hotele, które nasi eksperci osobiście sprawdzili

Śledzimy oferty wszystkich touroperatorów i znajdujemy wycieczki w najlepszej cenie

Gwarantujemy wsparcie osobistego managera na wszystkich etapach wakacji

Chcesz znaleźć wycieczkę w korzystnej cenie?

Wyślij zgłoszenie, a my dobierzemy dla Ciebie wakacje w super cenie!

Wysyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgadzasz się z Polityką Prywatności

Co obejmuje wycieczka

Lot
Transfer
grupowy
Zakwaterowanie
w hotelu
Wyżywienie
Ubezpieczenie
medyczne

Szukasz czegoś wyjątkowego?

Dobierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę

Wysyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgadzasz się z Polityką Prywatności

Niezawodność i bezpieczeństwo

Współpracujemy tylko z zaufanymi partnerami, aby zagwarantować maksymalny komfort podczas podróży

Wsparcie 24/7

Menedżerowie sieci “Pojedź z nami” są do dyspozycji przez całą dobę, zapewniamy wsparcie na każdym etapie wakacji

Gwarancja najlepszej ceny

Sprawdzamy oferty wszystkich touroperatorów i wybieramy wycieczki w najlepszych cenach

Podróżuj po świecie

“Pojedź z nami” to największa sieć biur podróży. Gdziekolwiek jesteś, “Pojedź z nami” są zawsze w pobliżu.

Wycieczki w 62 126 hotelach na świecie

Wszystkie możliwe opcje wypoczynku znajdziesz u nas! Zaproponujemy Ci odpowiedni hotel, gdzie tylko zechcesz spędzić wakacje.

Wsparcie 24/7

Podczas wakacji zawsze możesz liczyć na całodobową pomoc w razie pytań.

Wiemy, co sprzedajemy

Nasi menedżerowie podróżują co najmniej 2 razy w roku, aby sprawdzić co najmniej 20 hoteli. Zawsze wiesz, jakie wakacje na Ciebie czekają.

Stabilność finansowa

Firma nie zalega z płatnościami wobec państwa jak i operatorów turystycznych, dzięki czemu turyści mają 100% pewności, że wymarzone wakacje zostaną zrealizowane.

Aktualne ceny

Monitorujemy ceny od touroperatorów w czasie rzeczywistym, aby strona wyświetlała rzeczywisty koszt wycieczek.

Uzyskaj indywidualną ofertę wycieczki w najlepszej cenie!

Oferujemy hotele osobiście sprawdzone przez naszych ekspertów

Śledzimy oferty wszystkich touroperatorów i wyszukujemy wycieczki w najlepszych cenach

Zapewniamy wsparcie menedżera personalnego na wszystkich etapach wakacji

Wysyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgadzasz się z Polityką Prywatności

Wycieczki zagraniczne — gdzie z wizą, a gdzie bez paszportu 

Żeby przekręcić granicę obcego Państwa, obcokrajowcy mają mieć na to zezwolenie. Obywatele Polski mają możliwość wyjechać na wakacje bez wizy do 163 krajów świata. W tym artykule dokładnie opiszemy gdzie Polacy mogą spędzić wczasy bez paszportu, gdzie mogą przebywać bez wizy przez określony czas oraz dokąd jest wymagany stempel w paszporcie.

bez-visa2.jpeg

Strefa Schengen 

Podróżujące z polskim paszportem turyści śmiało mogą podróżować bez paszportu do krajów strefy Schengen. Najpopularniejszym wyborem są te destynacje wypoczynkowe, które gwarantują doskonałe warunki pogodowe i cudnie zadbane plaży. Są to głównie rozpościerające się na wybrzeżu Morza Śródziemnego Grecja, Włochy i Hiszpania. 

Oprócz tego na wakacje bez paszportu all inclusive można się wybrać do ulubionych wśród milionów podróżników Turcji, Chorwacji i Bułgarii oraz na Maltę, Cypr i Wyspy Kanaryjskie. Dobra popularnością się cieszą wycieczki fakultatywne do najciekawszych regionów turystycznych Francji, Austrii, Czech, Belgii i Węgrów. Dla podróży do wyżej wymienionych krajów wystarczy okazać dowód osobisty.
 

Ruch bezwizowy — gdzie obowiązuje?

Ciepłe kraje bez paszportu niestety nie da się odwiedzić — należy legitymować się ważnym paszportem. Natomiast, podróżując poza UE, nie wszędzie są potrzebne wizy, co zdecydowanie ułatwia wiele podróży, a zwłaszcza dla miłośników egzotycznych kierunków. Tylko z ważnym paszportem w dłoni na okres do 30-u dni obywatele Polski mogą wyruszyć wczasy bez wiz do:

 • Tajlandia,
 • Indonezja,
 • Sri Lanka,
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie,
 • Dominikana. 

Te egzotyczne kierunki cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród turystów z obywatelstwiem Polski. Rozległe, pokryte białym piaskiem plaże, niesamowite warunki pogodowe, pyszne lokalne jedzenie i ciekawa kultura tworzą niezapomnianą atmosferę podczas wycieczki do krajów bezwizowych, o których wspominaliśmy wyżej.

Wyjazdy turystyczne na 90 dni bez obowiązku posiadania wizy dla turystów z obywatelstwem Polski są możliwe do:

 • Japonii,
 • Panamy,
 • Nowej Zelandii,
 • Peru,
 • Singapuru,
 • Malezji,
 • Maroko,
 • Kolumbii,
 • Mauritius,

a także na rajskie Seszele i wyspę st. Vincent i Grenadyny. Do Meksyku można wyjechać na 180 dni, na Fidżi do 120 dni, a do Gruzji aż na 360 dni. Turyści najczęściej planują wycieczki wakacyjne do krajów objętych ruchem bezwizowym na 90-360 dni co najmniej na 2 tygodni. Dlatego że największy koszt podróży do tych oddalonych destynacji turystycznych stanowi bilet lotniczy, a wartość pobytu jest o wiele mniejsza. Ponadto, te kraje kryją tyle wspaniałych i wartych uwagi miejsc, że chce się odwiedzić wszystko na raz. Więc, wakacje w krótszym niż 2 tygodni czasie są nieopłacalne, a zwiedzanie wszystkich ciekawych miejsc  jest nierealne.

bez-visa1.jpeg 

Wiza na lotnisku/wiza online

Nie są również możliwe wycieczki bez paszportu do tych krajów, gdzie wiza jest wymagana, ponieważ ma być wklejona do paszportu. Nie chcesz marnować czasu w placówkach dyplomatycznych? Wybierz destynacje wypoczynkowe z ułatwioną procedurą otrzymania wizy bezpośrednio na lotnisku lub online kilka dni przed podróżą. Każda z takich wiz podlega opłacie, a ich ceny są ustalone rządem kraju dokąd się wjeżdża i zależą od długości pobytu. Przykładowo, pozwalająca na 30-dniowy pobyt e-wiza do Indii kosztuje 10$, do Egiptu 25$, do Wietnamu 25$ ,a na Madagaskar — 37$. Wydawana bezpośrednio po przylocie na Malediwy wiza jest bezpłatna. Otrzymana drogą elektroniczną wiza do takich popularnych destynacji wypoczynkowych jak Kuba, Tanzania, Kenia i Zanzibar pozwala na 90-dniowy pobyt, a do Jordanii — na 60 dni. Ich wartość się kolebie od 50$ do 73$.

Niezależnie od obowiązku, zalecamy na czas podróży wykupić dopasowane do charakteru wyjazdu ubezpieczenie zdrowotne. Na Pojedzznami.pl znajdziesz atrakcyjne last minute bez paszportu wczasy, do wartości  których już są wliczone ubezpieczenie turystyczne.