Wycieczki do Egiptu - kwiecien

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Egzotyczny urlop w Egipcie w kwietniu

Wycieczka do Egiptu w kwietniu to wspaniała opcja na wiosenny urlop. Skąpane w słońcu, złociste plaże, przeźroczysto-niebieskie morze, doskonałe warunki w resortach wypoczynkowych, mnóstwo zabawy i atrakcji turystycznych — z tego słyną egipskie miejscowości wypoczynkowe!

Klimat

Uwzględniając warunki pogodowe, urlop w Egipt w kwietniu będzie najlepszym pomysłem. Gorący pustynny klimat w kwietniu odznacza się bardzo ciepłymi i pełnymi słońca dniami. W tym miesiącu temperatura się kolebie od +24°C do +31°C, a długość dnia stanowi już 10h. Z zasady, o wiele więcej w dniu jest godzin słońca, o tyle więcej mamy czasu i słońca na opalanie. Więc dla chętnych beztrosko spędzić czas na plaży, podróż do Egiptu w kwietniu będzie trafnym wyborem. 

Ponadto, pogoda w kwietniu pozwala na kąpiel i rozrywkę wodną, ponieważ morze już jest wystarczająco rozgrzane — temperaturąa wody sięga do +26°C. Opady deszczu zdarzają się z rzadka. W maju już uderzają pierwsze fale skwarnego słońca i spiekoty. Dlatego, jeśli wolisz odpocząć bez dotkliwych upałów, kwiecień to naprawdę idealny okres na wyjazd. 


Atrakcje turystyczne

Wiele zwolenników nurkowania marzy o zwiedzaniu przecudnych raf koralowych w wodach Morza Czerwonego. Dlatego podczas wycieczki do Egiptu w kwietniu najpopularniejszą atrakcją jest nurkowanie. W egipskich miejscowościach wypoczynkowych są szkoły dla debiutantów oraz bazy, które organizują wyprawy łodzią do zaawansowanych miejsc nurkowych. Również, żeby zwiedzić niesamowicie uroczy podwodny świat, zalecamy spróbować snorkeling. 

Dla chętnych aktywnie spędzić wakacje w Egipcie w kwietniu również są dostępne inne atrakcje. Dla wielbicieli sportów wodnych zalecamy kitesurfing, narty wodne i windsurfing. Dość popularnymi są żeglarstwo i wędkarstwo morskie. Dla chętnych dostarczyć wrażeń i adrenaliny rekomendujemy ekscytujące jeep safari — przejażdżkę po pustyni oraz wizytę do Wioski Beduinów. 


Wycieczki fakultatywne

Tysiącletnia historia i tajemnicza kultura Egiptu są niezwykle ciekawe. Do dziś na terenie kraju zostało mnóstwo archeologicznych zjawisk i starożytnych obiektów, które zachwycą każdego. Planując wyjazd do Egiptu w kwietniu, zalecamy skorzystać z wycieczek fakultatywnych do:

  • Kair. Na zwiedzanie stolicy Egiptu rekomendujemy przeznaczyć kilka dni. Przede wszystkim uwagę podróżników przykuwa Muzeum Egipski, który się odznacza bogatą kolekcją rozmaitych przedmiotów z różnych epok Egiptu, a także Meczet Al Azhar, Miasto Umarłych, dzielnice koptyjską oraz Chan al-Chalili. 
  • Giza. Położony tuż obok stolicy, przepełniony zabytkami kompleks, który jest jednym z 7-u cudów świata. Miliony turystów zewsząd przyjeżdżają tutaj, żeby osobiście zobaczyć gigantyczne piramidy i leżącego przy nich Sfinksa. Dobrą okazją by zwiedzić Gizę są last minute wycieczki do Kairu. 
  • Aleksandria. Założone przez Aleksandra Macedońskiego miasto było głównym ośrodkiem kultury w antycznym Egipcie. Wśród najważniejszych pomników wyróżniamy ruiny fortu Kaitbeja, odbudowaną Bibliotekę Aleksandryjską, pałac Montazah i meczet Abula Abbasa.
  • Luksor. Ten chroniony UNESCO zakątek Egiptu jest największym na świecie skansenem. Zdecydowanie warto odwiedzić Świątynię w Karnaku, ruiny grobowców w Dolinie Królów, Świątynię Hatszeptsut oraz Kolony Memnona.

Agencja podróży «Pojedź z nami» zawsze dba o najlepsze warunki podróży i najniższe ceny wycieczek. Sprawdź dostępne oferty na naszej stronie!