Ile trwa lot do Dubaju? O jakich formalnościach trzeba pamiętać?

Valeriia Plechko
13.12.2023

Najwyższe wieżowce na świecie, luksusowe resorty, niesamowite centrum rozrywkowe w połączeniu ze starożytną arabską kulturą i wspaniałą pogodą — z tego słynie czarujący miliony turystów Dubaj. Dzięki temu artykułowi dowiesz się ile trwa lot do Dubaju z Polski oraz o czym przydasie pamiętać wyjeżdżając się dotąd. 


Odległość Dubaju od Polski

Międzynarodowy port lotniczy (DXB) w Dubaju zalicza się do największych lotnisk świata i jest popularnym węzłem przesiadkowym. Dlatego ruch na lotnisku zawsze jest szalony. Dla oczekujących na odlot podróżników na lotnisku są rozmaite atrakcje, m. in. sklepy, SPA, restauracji, basen, hotel. Generalnie, terminale DXB znajdują się tuż obok Dubaju, a dokładnie 4 km od miasta. Tańszy transfer na lotnisko zapewnia komunikacja miejska — zatrzymują się tutaj metro oraz autobusy. 

Przez wzgląd na geograficzne położenie Rzeczpospolitej Polski oraz ZEA, dystans pomiędzy Polską a Dubajem stanowi 6200 km. Zdecydowana większość wędrowników przylatuje tutaj samolotem. Stalowy ptak błyskawicznie wznosi się nad ziemią i utrzymuje wysokość 10-12 km, a jego prędkość wynosi 800-900 km/h. Dlatego średnia trwałość bezpośredniego lotu do terminalu DXB stanowi 5,5 h, z przesiadką — od 10 h. Poniżej dokładniej opowiemy ile się leci do Dubaju z polskich lotnisk. 

ile się leci do Dubaju

Dubaj z polskich miast

Dubai cieszy się niezmierną popularnością wśród turystów zewsząd. Skutkiem tego, połączenia lotnicze do tego obszaru turystycznego są prawie z każdego kraju. Z pięciu największych lotnisk Polski, mianowicie z Krakowa, Warszawy, Katowic, Gdańska i Wrocławia, również są loty w tym kierunku. 

  • Ile trwa lot do Dubaju z Warszawy? Na terenie stolicy Polski są dwa międzynarodowe terminale lotnicze, ale wyloty do Dubaju obsługiwane są przez port lotniczy Warszawa-Chopin. Czas lotu bezpośredniego wynosi niecałe 5 h, z przesiadką — 10-15 h. 
  • Planując wylot z Wrocławia, warto nastawić się na dłuższą podróż, bo na pokładzie samolotu spędzimy co najmniej 6,5 h. Kupując bilety z przesiadką, czas lotu stanowi 11-14 h. 
  • Ile trwa lot do Dubaju z Katowic? Odległość w 5975 km najszybciej pokonamy bezpośrednim przelotem, który trwa 5 h 40 min. Wybierając trasę lotniczą z przesiadką, czas podróży oczywiście się wydłuży — 11-16 h. 
  • Nie warto szukać bezpośrednich lotów do Dubaju z międzynarodowego lotniska Gdańsk-Rębiechowo. Przy dobrych warunkach szacunkowy czas lotu z 1 przesiadką stanowi 8 h. 
  • Ile trwa lot do Dubaju z Krakowa? Z ulokowanego tuż obok miasta lotniska Kraków-Balice dolecimy do Dubaju za 5 h 50 min. Długość podróży z przesiadką się powiększa do 10-15 h. 

ile trwa lot do Dubaju z Polski


Linii lotnicze

Planując wyjazd do Emiratów, a mianowicie do Dubaju, warto zastanowić się z usług jakiej linii lotniczej chcemy skorzystać. Oby zaoszczędzić na biletach, zalecamy wybrać przewoźników niskobudżetowych, m. in. Ryanair i WizzAir. Polska narodowa linia lotnicza LOT w swojej ofercie też ma połączenia do Dubaju. Turyści ochoczo korzystają z dostępnych okazji od firmy Emirates, która oferuje komfortowe warunki lotów oraz dodatkowe atrakcji dla podróżujących. Kolejną opcją są podróży z Qatar Airways z przesiadką w Doha, co oznacza, że czas lotu do Dubaju się wydłuży. Korzystając z wyszukiwarek lotów, znajdziecie połączenia z wybranego lotniska Polski do Dubaju. Natomiast, na Pojedzznami. pl dostępne są oferty wakacyjne do Dubaju, które, oprócz zakwaterowania w wybranych resortach, również uwzględniają przeloty. Więc, gotowe wycieczki pozwolą zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniędzy. 


Niezbędne informacje

  • Podróżnikom z polskim obywatelstwem wystarczy mieć ważny paszport. Jeśli planowany pobyt w Emiratach przekręci 90 dni — należy mieć wizę.
  • Lokalna waluta — dirham. Gdyby nie udało się w polskim kantorze znaleźć gotówkę, można wymienić pieniędzy bezpośrednio w Emiratach. Dubaj słynie z nowoczesnych technologii, zatem płatność bez problemu zrealizujemy kartą. 
  • ZEA jest muzułmańskim krajem, dlatego należy szanować panujące na terenie kraju obyczaje, tzn. odpowiednio się ubierać, nie spożywać alkoholu na ulicach i nie fotografować obiektów rządowych.

ile trwa lot do Dubaju z Warszawy

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Wycieczki last minute

"Pojedź z nami” poleca

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.