Ile się leci na Cypr? Szacunkowy czas lotu z Polski

Valeriia Plechko
28.11.2023

Polskie podróżnicy upodobali sobie wakacje na nowoczesnych kurortach Republiki Cypr. Ta urocza wyspa usatysfakcjonuje każdego, bo istnieją tutaj przeróżne możliwości rozrywkowe. Ślady ciągnącej się od czasów neolitu historii kraju pozostały w średniowiecznych ruinach, starożytnych miastach i wspaniałych zamkach i kościołach. Wytworzone naturą olśniewające krajobrazy łagodnie zmieniają się z górskich wiosek na piaszczyste plaże z przezroczystą turkusową wodą. Dziś opowiemy ile się leci na Cypr i od czego zależy czas podróży.


Odległość Cypru od Polski

Zanim wybrać jednostkę transportu, warto najpierw określić czas trwania podróży na każdym z wybranych środków lokomocji. Odległość pomiędzy Republiką Cypr a Rzeczpospolitą Polską stanowi 2200 km. Najszybszą jednostką transportową bezwątpliwie jest samolot. Metalowy ptak podrywa się na wysokość 10-12 km i leci z prędkością 850 km/h, dlatego średni czas lotu na Cypr z Polska stanowi 3 h. Na wyspę również można dojechać własnym autem, ale trasa wtedy wydłuży się do 3500 km. W 2022 roku zostało uruchomione połączenie promowe z Pireusu do Limassol. Więc, najpierw należy pokonać dystans do Grecji, a później płynąć promem. 

psn_pl_blog_kipr_1-min.jpg

Lotniska Cypru

Republika Cypryjski na swoim terenie posiada trzy lotniska międzynarodowe — Larnaka, Pafos i Nikozja. Wobec sytuacji politycznej, znajdujący się w Nikozji port lotniczy jest nieuznany przez większość innych krajów. Dlatego, aby dostać się na północną część Cypru, turyści latają do mieszczącego w Turcji międzynarodowego lotniska Ercan. Większą popularnością odznaczają się lotniska na południu wyspy — Larnaka i Pafos. Odległość portu lotniczego w Larnace od samego miasta wynosi niecałe 7 km, a lotnisko w Pafos ma miejsce w 16 km od miasta. Poniżej dokładnie opiszemy ile trwa lot na Cypr z Polski.

psn_pl_blog_kipr_2-min.jpg

Cypr z polskich miast

Agencja turystyczna «Pojedź z nami» od dłuższego czasu zajmuje się organizacją wycieczek zagranicznych do każdego zakątku świata. Na stronie Pojedzznami. pl w sprzedaży są wczasy na Limassol, Pisuri, Ajia Napa, Larnaka, Polis, Pafos oraz Protaras. Zanim się wybrać na któryś z powyżej wymienionych kurortów, turyści interesują się ile czasu mają spędzić na pokładzie samolotu oraz jakie są opcje transportu. Bezpośrednie połączenia lotnicze na Cypr są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia oraz Katowic. 

  • Ile trwa lot na cypr z Warszawy oraz jaki jest koszt pobytu? Ze stolicy Polski w ciągu 3 h 25 min dolecimy do Larnaki i wylądujemy na największym lotnisku na Cyprze. Ceny tygodniowego bytowania w tym obszarze turystycznym są od 1500 zł/os. Bezpośrednie połączenie do Pafos trwa 3,5 h. Najtańsza wycieczka dotąd na 7 dni kosztuje 1250 zł/os. Najwięcej czasu zejdzie na przelot do Ayia Napa — 4 h 20 min, a mimo to wartość tygodniowego pobytu jest przyjemna — od 1350 zł/os. 
  • Jaka jest wartość wypoczynku i ile trwa lot na cypr z Katowic? Z lotniska ulokowanego w Katowicach bezpośrednio dolecimy do Larnaki (czas lotu — 2,5 h) oraz do Pafos (czas lotu — 3,5 h). Wartość ofert wakacyjnych w te miejscowości wypoczynkowe startuje od 1200 zł/os. Zapoznać się z cenami można na Ppjedzznami. pl. 
  • Ile trwa lot na cypr z Krakowa i jakich wydatków się spodziewać? Terminal Kraków-Balice mieście się tuż obok miasta i oferuje bezpośrednie połączenia do miasta Larnaka, czas podróży — 3 h 15 min, oraz do miasta Pafos, dokąd podróż trwa 4 h. Podobno jak i wczasy z Warszawy i Krakowa, najniższy koszt tygodniowego bytowania w ośrodkach wypoczynkowych na Larnace wynosi 1200 zł/os, a na Pafos — 1300 zł/os. 
  • Planując wyjazd z Wrocławia, bądź to Larnaka czy Pafos, dolecimy za 3 h 20 min. Wartość 7-dniowych wczasów w tych okolicach są podobne, na Larnace od 1250 zł/os, na Pafos od 1320 zł/os. 

psn_pl_blog_kipr_3-min.jpg

Jak najlepiej dotrzeć do Cypru

Podróż na cypryjskie kurorty można zaplanować własnymi rękami lub wykupić gotową ofertę wakacyjną w biurach turystycznych. Niemal turystów korzysta z tej drugiej opcji, ponieważ jest wygodniejsza. Oprócz pobytu w komfortowych resortach, oferowana agencjami podróży wycieczką także uwzględnia czarterowe loty, ubezpieczenia i transfer do hotelu. Zapraszamy do kontaktu z menedżerami «Pojedź z nami», które zorganizują pasującą waszym wymogom podróż!

psn_pl_blog_kipr_4-min.jpg
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Wycieczki last minute

"Pojedź z nami” poleca

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.