Wycieczki do Turcji na 9 dni

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Czym się zająć w Turcji przez 9 dni?

Niesłychanie urocze tureckie krajobrazy, wspaniałe wygospodarowane plaże, profesjonalna obsługa i niezmierną ilość zabawy od lat wabią wczasowiczów z każdego zakątku świata. Bądź to wakacje w Turcji na 9 dni lub na 21 dzień, bądź to lato czy zima — dla odpoczywających w tureckich resortach zawsze się znajdzie rozrywka. 

 

wycieczki do Turcji na 9 dni

Czemu Turcja?

Przede wszystkim turyści doceniają dominujący na terenie kraju śródziemnomorski klimat. Temperatura zewnątrz w nadmorskich kurortach w ciągu roku nie opuszcza się poniżej +15 °C zimą, a latem rozgrzewa się do +40 °C. Lecz delikatne podmuchy wiejącego znad morza wiatru ułatwiają przebywanie podczas upałów. W okolicach górskich masywów rządzi górski klimat — średnia temperatura zimą wynosi +5… +7 °C, a stoki narciarskie są zaśnieżone. 

Gdzie odpocząć latem?

Tureckie wybrzeża chwalą się rozmaitymi możliwościami spędzania urlopu. Znajdą się tutaj urocze zakątki dla prawdziwych romantyków, dogodne warunki dla rodzinnych wyjazdów, wybitne imprezy dla fanatyków życia nocnego, przecudne widoki dla miłośników natury i mnóstwo rozrywki dla zwolenników dynamicznego wypoczynku. Najczęściej, turyści spędzają wczasy w Turcji na 9 dni w poniżej wymienionych okolicach:

  • Alanya — znany dobrymi imprezami rejon Riwiery Tureckiej, chwali się dobrą infrastrukturą i uroczymi wybrzeżami. Wartość odpoczynku w tych okolicach udowadniają, że Turcja tanio to nic nierealnego. 
  • Side — miasto z mnóstwem zabytków. Dogodne plaże i resorty pasują dla odpoczynku z najmłodszymi. Koszty wyjazdu do Side nie są wysokie.
  • Kemer — tureckie wybrzeże, gdzie morze się jednoczy z górami Taurus. Na tle innych tureckich wybrzeży, koszt bytowania w Kemer jest nieco wyższy.
  • Antalya — największy dystrykt Riwiery. Wyróżnia się licznymi plantacjami cytrusowych i doskonałymi ośrodkami wypoczynkowymi. Corocznie najwięcej obcokrajowców wybiera wycieczki do Turcji na 9 dni do Antalyi.
  • Bodrum — ulubiony obszar Turcji dla zwolenników imprez. Swoimi kolorami przypomina Santorini. 
  • Belek — bardziej prestiżowa okolica. Ta mała miejscowość jest pokryta zielonymi lasami, które ochładzają w największe upały. 
  • Fethiye — kurort leżący pobliżu pięknej zatoki. 
  • Marmaris — otoczony sosnowymi lasami największy port Turcji. Jest to premium kurort, który się sławi rozmaitością atrakcji i rozpalającą ognie nocy Bar’s Street. 

wakacje w Turcji na 9 dni

Gdzie odpocząć zimą?

Coraz więcej fanatyków sportów zimowych przyjeżdża do Turcji w okresie grudzień — maj. Najbardziej lubiane turystami stoki narciarskie obecnie znajdują się w Uludag, Erciyes, Kartalkaya i Palandoken. Te miejscowości zapewniają nowoczesne wyciągi, dobrze przygotowane trasy oraz resorty w wysokim standardzie. Co więcej, koszt bytowania jest bezspornie niższy niż w popularnych kurortach Europy. 

Dodatkowe atrakcje 

Wyjazd do Turcji na 9 dni zakarbują się w pamięci dzięki dodatkowym atrakcjom. Oprócz wodnej rozrywki (nurkowanie, windsurfing, rafting itd), również są dostępne ciekawe wyprawy fakultatywne. Wczasowicze ochoczo zwiedzają chronione UNESCO Pamukkale, wykutą w skale Kapadocję, zabytkowe Olympos i Efez, bezludną Saluadę, kolorowy Stambuł, fantastyczne góry Tahtali i Zielony Kanion.

wczasy w Turcji na 9 dni

Wartość odpoczynku 

Koszty bytowania w kraju namawiają turystów na zakup wycieczek. Najniższa cena oferty all inclusive na tydzień dla 1 osoby stanowi 2700 zł. Taka wycieczka również obejmuje koszty dojazdu i ubezpieczenia. Zachęcamy skontaktować się z biurem „Pojedź z nami”, żeby organizować swój wymarzony wyjazd!