Wycieczki do Hiszpanii z Warszawy

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wczasy w Hiszpanii z Warszawy — to wczasy w jednym z najciekawszych kierunków turystycznych Europy. Ciepłe morze, wspaniałe rozległe plaże, unikatowa kuchnia, przyjazne obywatele i mnóstwo rozrywki sprawiają, że ten kraj co roku przyjmuje powyżej 70 milionów podróżników.

Klimat

Wybierając się na urlop w Hiszpanii z Warszawy, najpierw warto wybrać miejsce dla wypoczynku, bo kraj się mieści w różnych strefach klimatycznych i w każdej jego części panują inne warunki klimatyczne. Na północy kraju dominuje oceaniczny typ klimatu, który odznacza się równomierną ilością opadów w ciągu roku, ciepłym i pochmurnym latem oraz łagodną zimą. W południowej części kraju, dzięki śródziemnomorskiego klimatu, lato jest upalne, a zima — deszczowa. Północno-zachodnia część Hiszpanii ulokowana w strefie klimatu śródziemnomorskiego przybrzeżnego, który charakteryzuje się chłodnym latem i mroźną zimą. 


Ile trwa podróż

Hiszpania, zarówno jak i Polska, jest Państwem, które należy do wspólnoty Unii Europejskiej. Odległość między krajami stanowi 2700 km, z czego wynika, że najszybciej się dostać na wakacje w Hiszpanii z Warszawy można podróżując samolotem. Lecz czas, który turyści spędzają na pokładzie stalowego ptaka, zależy od wybranej miejscowości docelowej, dokąd się leci. Wśród wszystkich hiszpańskich lotnisk, bezpośrednie połączenia z Warszawą przyjmują:

  • Madryt (czas podróży ~ 2 h 40 min);
  • Barcelona (czas podróży ~ 3 h 15 min);
  • Palma de Mallorca (czas podróży ~ 3 h 20 min);
  • Alicante (czas podróży ~ 3 h 35 min);
  • Malaga (czas podróży ~ 4 h 5 min);
  • Teneryfa (czas podróży ~ 6 h).

Kiedy najlepiej kupować wycieczki

Planując wyjazd do Hiszpanii z Warszawy w letnie miesiące, należy rezerwować wycieczki w przedsprzedaży, czyli 3-4 miesiące przed terminem. Plusem tego są niższe o 30-40% koszty podróży oraz większy wybór resortów, które są szybko rozchwytywane w wysoki sezon. Kolejnym sposobem tańszego odpoczynku są oferty last minute, które oferują ceny wycieczek do Hiszpanii z Warszawy obniżone czasami do −70%. Złapać podobne promocje można 2-7 dni przed terminem wyjazdu.


Co zwiedzić 

Odpoczynek w Hiszpanii będzie bardziej ekscytujący, jeżeli odwiedzić miasta z ogromną ilością atrakcje turystycznych. Na przykład:

  • Sewilla — lideruje w rankingu najciekawszych miast Hiszpanii ze względu na liczbę pozostałych tutaj zabytków. Spacer po Sewilli warto zacząć od Katedry z Giraldą, w sąsiedztwie z którą znajduje się Królewski Alcazar. Również zalecamy zwiedzić Torre del Oro, park Marii Luisy oraz arenę La Maestranza. Na dodatek zachęcamy wpaść do historycznych knajpek na ulice Betis, oby zjeść tapas i posmakować lokalnego wina. 
  • Madryt — otwarte dla każdego miasto, ulicy którego przez całą dobę tętną życiem. Zaczynać zwiedzanie miasta zalecamy od Puerta del Sol, a później kierować się do Palacio Real, który jest największym królewskim pałacem w Europie. Również warto zobaczyć Park Retiro z przepięknym Crystal Palace, egipską świątynię Debod, Plazę Mayor oraz najwiekszą arenę Las Ventas. Prócz tego, Madryt słynie z kultury i sztuki. Znajdzie się tutaj niemal muzeum z wydatnymi kolekcjami malarskimi. Wieczorem miasto otwiera kotarę w świat niesamowitej rozrywki nocnej.
  • Kordoba — przepełnione zabytkami starożytne miasto. Najbardziej znane Mezquita, Stare Miasto i Medina Ahazara są chronione UNESCO. Także polecamy zwiedzić Alcazar w sąsiedztwie z Caballerizas Reales, wieżę Calahorra oraz Most Rzymski. Ilość atrakcje turystycznych w Kordobie jest niesamowita i jednego dnia na pewno nie wystarczy, żeby zobaczyć wszystkiego. 

Korzystając z usług biura «Pojedź z nami», wycieczka do Hiszpanii z Warszawy niewątpliwie zostawi niezapomniane wrażenia w pamięci każdego. Zapoznać się z dostępnymi ofertami oraz warunkami rezerwacji można na stronie agencji.