Wycieczki do Puerto Plata

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Z czego słynie Puerto Plata 

Urlop w Puerto Plata, w największym miasteczku północnej Dominikany, jest marzeniem wielu podróżników. Stolica błękitnego bursztynu czaruje swych gości gorącym latynoamerykańskim rytmem, rewelacyjnymi plażami i niesamowitą lokalną kuchnią.

Klimat 

Planując jakikolwiek wyjazd, informacje o warunkach klimatycznych są jednym z kluczowych czynników udanej podróży. Wycieczka do Puerto Plata nie jest wyjątkiem. Jeśli nie znosisz spiekoty i średnia temperatura powietrza +25°С jest dla Ciebie najbardziej odpowiednią, zalecamy rozważyć podróż w terminie styczeń-marzec. Woda wtedy się rozgrzewa do +25°С i jest optymalna do kąpieli. W kwietniu powietrze się rozgrzewa do +30°С, więc jest to najlepszy miesiąc dla zwolenników leniwego wygrzewania się na plaży. Period czerwiec-sierpień odznacza się wysoką wilgotnością i skwarnymi upałami. Oby wyjazd do Puerto Plata nie zawiódł, lepiej nie kupować toury na maj, październik i grudzień — dla tych miesięcy charakterne są intensywne, ale trwające nie dłużej godziny, opady deszczu. 


Najlepsze plaże 

Puerto Plata się sławi najcudowniejszymi plażami na Karaibach. W ich gronie są:

  • Plaża Dorada — usytuowana luksusowymi resortami plaża, którą ochoczo wybiera wiele chętnych spędzić wczasy w Puerto Plata turystów. Ta plaża przyciąga gości drobnym złocistym piaskiem, wyspiarskim klimatem oraz wysokimi, dogodnymi dla windsurfingu i kitesurfingu falami.
  • Plaża Cabarete, na której przeważnie wieją wiatry, jest ulubioną plażą wśród miłośników surfingu i windsurfingu. 
  • Plaża Sosua — piękna, ulokowana blisko Puerto Plata plaża, która zachwyca nurków oraz fanów snorkelingu rafą koralową i wielobarwnym podwodnym światem. 
  • Playa Rincon — jest jedną z najcudniejszych plaż świata. Rozległa, pokryta białym piaskiem plaża przyciąga na wakacje w Puerto Plata wielbicieli relaksującego odpoczynku wśród bajkowych krajobrazów. 
  • Kite Beach — jest prawdziwym paradisem dla zwolenników sportów wodnych. Przyjazna kultura surferami i mnóstwo szkół z doświadczonymi instruktorami sprzyjają temu, że tutaj zawsze meldują się tłumy turystów, dla których windsurfing i kitesurfing są najlepszą rozrywką. 

Co zobaczyć 

Nie warto podróż do Puerto Plata spędzać jedynie na plaży — ta miejscowość turystyczna ma wiele atrakcji. Spacerując uliczkami miasta, można natrafić na pozostałe kolonialne obiekty. Kolejka linowa Teleferiko dowozi na górę Isabel de Torres, na której otwierają się zapierające dech widoki na okolice miasta oraz Ocean Atlantycki. Wśród wartych uwagi atrakcje przyrodniczych również znajdują się rezerwat El Choko i wodospady Damajagua. Dla najmłodszych wędrowników są parki wodne, ogrody zoologiczne i oceanarium. Dobrym wyborem będzie wizyta do «Ocean World Adventures Park», gdzie można nakarmić egzotycznych ptaków, obejrzeć pokaz rekinów oraz popływać z delfinami. Zalecamy również odwiedzić «Museol del Ambar» — muzeum z unikatową kolekcją i dużą rozmaitością bursztynu. 


Festiwale 

W Puerto Plata także organizują fascynujące festiwale i imprezy. Na przykład:

  • Festiwal kultury. Podczas festiwalu można bliżej zapoznać się z dominikańską muzyką, kulturą, jedzeniem oraz sztuką. 
  • Carnaval de Puerto Plata. Jedno z najważniejszych wydarzeń, w czasie którego przebrane w kolorowe kostiumy ludzi paradują miastem. 
  • Master of Ocean. Międzynarodowe zawody w sportach wodnych. 

Specjaliści naszego biura turystycznego dbają o to, by na Pojedzznami.pl zaoferować najlepsze ceny na toury do Puerto Plata. Sprawdź dostępne oferty i wybierz się w podróż z nami!