le trwa lot do Egiptu?

Stepaniszyna Tatiana
25.07.2023

Leżakowanie na rozgrzanych afrykańskim słońcem złotych plażach, nurkowanie do krystalicznej wody na rafach koralowych oraz zwiedzanie najbardziej zagadkowych zabytków od dawna wabi turystów z Polski. W tej publikacji opowiemy jak wygląda połączenie „Polska - Egipt”. 

Odległość Egiptu od Polski

Część kontynentu Afryka, gdzie leży Egipt, jest odległa od Polski na niemalże 3000 km. Teoretycznie, autem, by przejechać ten dystans z dozwoloną prędkością, zejdzie około 3 dni, nie wliczając czasu oczekiwania na granicach. Samolot jest faktycznie najszybszą i najtańszą jednostką transportową, prędkość której ~ 850 km/h. Stalowy ptak odrywa sprytnie się od ziemi i wzlatuje na wysokość około 10 km.

Jak najlepiej dotrzeć do Egiptu

Zwiedzanie afrykańskiej miejscowości jest możliwe w dwa sposoby, m. in. zakup gotowych ofert w biurach lub samodzielnie załatwiona podróż. Druga opcja jest nieco trudniejsza, bo większość połączeń spełniają rejsy czarterowe, czyli samoloty wynajmowane biurami podróży dla kupujących wycieczki. Ponadto nie tylko droższa wartość biletu, a i ile trwa lot z Polski do Egiptu rejsowymi samolotami podziwia, bo należy robić co najmniej 1 przesiadkę.

ile trwa lot z Polski do Egiptu

W Egipcie, podobno jak i w większości turystycznych lokacji, w niski sezon koszty bytowania się zmniejszają. Z racji tego za odpoczynek pod afrykańskim słońcem w period październik - kwiecień wydamy mniej, niż w letnie miesiące. Przy tym, że egipska zima jest marzeniem Europejczyków - średnia temperatura wynosi +20….+25°C, a może wygodne do kąpieli. Dla wysokiego sezonu zalecamy złapać oferty last minute.

Lotniska Egiptu

W Egipcie się nalicza 12 lotnisk. Jednak, opierając na wybór turystów, najpopularniejsze lotniska to:

 • Marsa Alam (RMF) — w pewnym stopniu nowy terminal, odległość którego od centrum prawie 60 km. Transfer do ośrodku wypoczynku załatwiają biura podróży.
 • Hurghada (HRG) — atutem jest położenie lotniska blisko miasta. W większości wypadków korzystają z niego rejsy czarterowe. 
 • Sharm-el-Sheikh (SSH) — według swych rozmiarów, port lotniczy jest w Top-3 największych w Egipcie. Położony jest w 10 km od centralnej części, przeto po wyładowaniu na wczasowiczów czeka transfer. 
 • Taba (TCP) — kiedyś lotnisko wojskowe, podobno jak i poprzedni aeroport rozmieszczony jest w 10 km od miasta. Dziś przyjmuje turystów zewsząd. 

Egipt z polskich miast

 • Biuro podróży «Pojedź z nami» oferuje tury do Hurghady, Mars Alam, Safadży, Taby, Dahabu, Makadi Bay, Al-Dżuny, Soma Bay, Al Kusajru i Sharm-el-Sheikh. Poniżej opiszemy z którego miasta Polski i dokąd w Egipcie są bezpośrednie czarterowe rejsy.
 • Warszawa — stolica kraju. Na swoim terenie posiada 2 porty lotnicze, z których do Egiptu się leci średnio około 4h. Ile trwa lot z Warszawy do Egiptu oraz jakich kosztów bytowania się spodziewać? Do Hurghady dolecimy za 4 h 15 min. Ceny w wysoki sezon od 3300 zł, a w niski od 3100 zł. Do Sharm-el-Sheikh przelot zajmie 4 h 10 min, a do Marsa Alam 4,5h. Wartość odpoczynku jest podobna — w wysoki sezon startuje od 3500 zł za tydzień zamieszkania w hotelu 3★ all inclusive, a w niski sezon od 3000 zł. Do Taby się leci 4h.
 • Ile trwa lot do Egiptu z Gdańska, nadmorskiego zakątku Polski? Blisko samego miasta mieści się międzynarodowe lotnisko im. Lecha Wałęsy, skąd są loty do urzekających Sharm El-Sheikh i Hurghady - każde trwa 4,5 h. Wartość pakietu all inclusive kosztuje więcej — od 3400 zł w niski sezon do Hurghady.
 • Ile trwa lot do Egiptu z Poznania? Podobno jak z Gdańsku, z poznańskiego porty lotniczego im. Henryka Wieniawskiego da się dotrzeć do fascynujących Sharm-el-Sheikh i Hurghady. Podróż samolotem do pierwszej miejscowości zajmie 4,5 h, z kolei do drugiego — 4 h 15 min. Wartość odpoczynku na naszej stronie startuje się 3100 zł.
 • Ile trwa lot do Egiptu z Wrocławia, z terminalu im. Kopernika? Z tego miasta bezpośrednie loty są do Marsa Alam (~ 4,5 h) oraz do Hurghady (~ 4 h 20 min). Ceny wyjazdu zanadto się nie różnią, a najtańsze są na stronie Pojedzznami.pl.
 • Ile trwa lot do Egiptu z Katowic i jakie są ceny? Hurghada będzie osiągnięta w 4 h. Najtańsze oferty są zimą — od 3000 zł, a latem od 3400 zł. Ku Marsa Alam dotrzemy w 4 h 15 min, a zapłacimy od 3300 zł. Do Sharm El-Sheikh przelot trwa 4,5 h, a ceny nawet od 2900 zł (7 nocy) w hotelu 3★. Odległość do Taby będzie pokonana w 4 h.
 • Niepotrzebnie szukać ile trwa lot do Egiptu z Krakowa — dokładnie tyle jak i z Katowic.

lot z Warszawy do Egiptu ile trwa
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Wycieczki last minute

"Pojedź z nami” poleca

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.